n8n vagy Zapier, esetleg Make? Melyik automatizációs platform kinek való 2026 őszén?

AUTOMATIZáLáS · 30 PERC OLVASÁS

n8n vagy Zapier, esetleg Make? Melyik automatizációs platform kinek való 2026 őszén?

n8n vagy Zapier, esetleg Make? Árak forintban, licencek, AI-ügynökök, adatvédelem és ajánlás cégméret szerint, 2026. szeptemberi árlapok alapján.

Aki 2026 őszén automatizálni szeretné a céges adminisztrációt, szinte biztosan ugyanabba a dilemmába ütközik: n8n vagy Zapier, esetleg a kettő között valahol félúton álló Make? A Zapier szeptemberben már 9 000-nél több alkalmazás és 400-nál több AI-eszköz összekötését hirdeti, az n8n 1 500-nál több integrációval, fair-code licenccel és saját szerveres futtatással érvel, a Make pedig idén februárban mutatta be új generációs AI-ügynökeit, amelyek ugyanazon a vizuális vásznon készülnek, mint a megszokott forgatókönyvek. Mindhárom szolgáltatás azt ígéri, hogy fejlesztőcsapat nélkül kötheted össze a webshopot, a CRM-et, a számlázót és a levelezést. A különbségek viszont az árazásban, a licencben, az adatok tárolási helyében és az AI-ügynökök működésében jóval nagyobbak, mint ahogy az a termékoldalakról elsőre látszik.

A választást szeptemberben egy új szereplő is bonyolítja, ugyanis az OpenAI szeptember 10-én nyilvános bétában elindította az Agents API-t, amelyben az ügynökök összehangolásáért nem kér külön díjat. Ez hosszabb távon mindhárom platformot arra kényszerítheti, hogy újragondolja, mit és mennyiért árul. Az alábbi összehasonlítás 2026. szeptember 22-i állapot szerint, a hivatalos árlapok alapján veszi sorra az árakat és a licenceket, az AI-ügynököket és az adatvédelmet, a végén pedig cégméret és folyamatszám szerinti ajánlást adunk. Egyetlen győztest ne várj, mert mindhárom eszköznek megvan a saját ideális felhasználója, a rossz választás pedig ritkán a platform hibája, sokkal inkább a rossz illesztésé.

Röviden

  • A Zapier a legtöbb kész alkalmazást (9 000-nél többet) és a legegyszerűbb kezelést adja, ezért annak ideális, akinek nincs fejlesztője és sokféle felhőszolgáltatást kell kis volumenben összekötnie, nagy volumennél viszont a taskalapú elszámolás gyorsan drágává válik.
  • A Make vizuális forgatókönyvei az elágazó, többlépéses folyamatokhoz is kényelmesek, a belépő Core csomag havi 12 dollártól (kerekített 320 Ft-os árfolyammal kb. 3 840 Ft) 10 000 kreditet ad, a szolgáltatás pedig európai és észak-amerikai AWS-infrastruktúrán fut.
  • Az n8n Cloud Starter csomagja éves számlázással havi 20 euróért (kb. 7 280 Ft) 2 500 futtatást ad, a felhőben tárolt adatok Frankfurtban maradnak, a saját szerveres Community kiadás licence pedig ingyenes, de csak belső üzleti, nem kereskedelmi vagy személyes célra használható.
  • Adatvédelmi szempontból a legnagyobb különbség, hogy a Zapier az Egyesült Államokban tárolja az adatokat és EU-s adattárolást nem kínál, míg a saját szerveren futó n8n teljes kontrollt ad az adatok helye felett.
  • AI-ügynököt 2026 őszén mindhárom platform kínál: a Zapier külön Agents termékkel, a Make a forgatókönyv-vásznon futó, átlátható érvelésű ügynökökkel, az n8n pedig bármilyen modellel használható AI Agent node-dal és beépíthető emberi jóváhagyással.
  • Ajánlásunk szerint fejlesztő nélkül és néhány folyamattal a Zapier vagy a Make a gyorsabb út, havi több ezer futtatásnál, érzékeny adatoknál vagy saját AI-modell használatakor viszont az n8n hozza a legjobb ár-érték arányt.

n8n vagy Zapier vagy Make: mi a különbség a három platform között?

A Zapier egyszerű, lépésről lépésre haladó automatizmusokra és a lehető legtöbb kész alkalmazás-csatlakozóra épít, a Make vizuális vásznon rajzolt, elágazó forgatókönyvekre, az n8n pedig fejlesztőbarát, kóddal is bővíthető munkafolyamatokra, amelyeket saját szerveren is futtathatsz. Ugyanazt a problémát oldják meg, csak más-más felhasználóra szabva.

Az automatizációs platform (a szakmában gyakran iPaaS, azaz integration platform as a service) olyan felhőszolgáltatás vagy szoftver, amely különböző alkalmazásokat köt össze úgy, hogy egy eseményre előre meghatározott műveletek sorát indítja el. Az eseményt triggernek hívjuk, ez lehet egy új webshoprendelés, egy kitöltött ajánlatkérő űrlap vagy akár a hétfő reggel nyolc óra. A három platform ebben az alaplogikában egyezik, a szerkesztőfelületben, az elszámolásban és abban viszont már nagyon különbözik, hogy ki üzemelteti a rendszert.

Zapier: a legszélesebb alkalmazáskínálat, a legrövidebb tanulási idő

A Zapier alapegysége a Zap, amely egy triggerből és egy vagy több műveletből (action) áll, a lépések pedig felülről lefelé, egyenes vonalban követik egymást. A Zapier árlapja szerint az ingyenes csomagban csak kétlépéses Zapek építhetők, a több lépéses folyamatokhoz, a prémium alkalmazásokhoz és a webhookokhoz már a Professional csomag kell. A Zapier legnagyobb előnye a 9 000-nél több alkalmazás: ha a céged nemzetközi felhőszolgáltatásokat használ (HubSpot, Slack, Google Workspace, Asana), szinte biztos, hogy mindegyikhez van kész csatlakozó, amelyet egy marketinges vagy irodavezető is pár kattintással beállít. A felületre épül a Tables (egyszerű adatbázis), a Forms (űrlapkészítő), a Canvas (folyamattérkép), a leírásból Zapet javasoló Copilot, valamint az Agents és a Zapier MCP, amelyekről az AI-ügynökökről szóló részben lesz szó.

A Zapier gyengéje a volumen, mert minden sikeres művelet egy tasknak számít, így egy sok lépéses, naponta százszor futó folyamat hamar kinövi a belépő csomagokat. Saját szerveres változata nincs.

Make: vizuális vászon, elágazások és kreditek

A Make (2022-ig Integromat néven futott) forgatókönyveket (scenario) használ, amelyekben a modulok buborékokként jelennek meg egy vásznon, a köztük áramló adatot pedig útválasztókkal (router), ciklusokkal (iterator) és gyűjtőkkel (aggregator) lehet elágaztatni, szétszedni és újra összefogni. Ez a vizuális logika azoknak kényelmes, akik folyamatábrában gondolkodnak, ráadásul a Zapiernél összetettebb elágazásokat is átláthatóan meg lehet vele rajzolni.

A Make 3 000-nél több alkalmazáshoz kínál kész csatlakozót, az árlap szerint pedig minden modulművelet, például egy Google Táblázat-sor hozzáadása vagy egy Gmail-fiók lekérdezése, egy kreditnek számít. A belépő fizetős csomagja a három platform közül a legolcsóbb, saját szerverre viszont nem telepíthető.

n8n: fejlesztőbarát és saját szerveren is futtatható

Az n8n (ejtsd: en-eit-en) node-okból, vagyis csomópontokból álló munkafolyamatokkal dolgozik, amelyek vizuálisan a Make vásznára hasonlítanak. A különbség az, hogy bármelyik ponton beilleszthető JavaScript- vagy Python-kód, a HTTP Request node-dal pedig olyan rendszer is bekapcsolható, amelyhez nincs kész csatlakozó. Az 1 500-nál több integráció kevesebb, mint a Zapier kínálata, a gyakorlatban azonban ez a hátrány kisebb, mint amekkorának látszik, mert egy jól dokumentált API-t egy fejlesztő rövid idő alatt beköt.

Az n8n két formában érhető el. Az n8n Cloud az n8n által üzemeltetett felhőszolgáltatás, a Community kiadás pedig ingyenes licenccel telepíthető a saját szerveredre. A forráskód nyilvános, a licenc azonban nem klasszikus nyílt forráskódú, hanem úgynevezett fair-code, a Sustainable Use License feltételeivel, amelyről az árazásnál részletesebben is szó lesz.

A táblázat oldalra húzható ↔

Szempont

Zapier

Make

n8n

Kész integrációk

9 000+ alkalmazás, 400+ AI-eszköz

3 000+ alkalmazás

1 500+ integráció, bármely API HTTP-n

Szerkesztő logikája

lineáris lépések (Zap)

vizuális vászon elágazásokkal

node-alapú vászon, kóddal bővíthető

Elszámolási egység

task (sikeres művelet)

kredit (modulművelet)

futtatás (teljes munkafolyamat)

Ingyenes szint

100 task/hó, kétlépéses Zapek

1 000 kredit/hó, 2 aktív forgatókönyv

Community kiadás saját szerveren

Saját szerveres futtatás

nincs

nincs

van (Community, Business, Enterprise)

Adatok helye a felhőben

USA, AWS

AWS, EU vagy Észak-Amerika

EU, Frankfurt

Kinek ideális?

fejlesztő nélküli csapat, sok SaaS

vizuálisan gondolkodó, költségtudatos csapat

fejlesztői háttér, nagy volumen, adatkontroll

n8n vagy Zapier, esetleg Make? Melyik automatizációs platform kinek való 2026 őszén? – Árak és licencek: Zapier, Make, n8n Cloud és self-hosted

Árak és licencek: Zapier, Make, n8n Cloud és self-hosted

A három platform belépő fizetős csomagja 2026. szeptember 22-én a hivatalos árlapok szerint havi 12 dollár (Make Core) és havi 20 euró (n8n Cloud Starter, éves számlázással) között mozog, a Zapier Professional pedig havi számlázással 19,99 dollárról indul. A forintos összegeket kerekített árfolyammal, 320 Ft/dollárral és 364 Ft/euróval számoltuk, a számlán megjelenő végösszeg a számlázási ciklustól és az adózástól is függ.

A táblázat oldalra húzható ↔

Platform és csomag

Ár (hivatalos árlap, 2026. szeptember 22.)

Forintban, kerekítve

Mit ad a belépő szinten?

Zapier Free

0 dollár

0 Ft

100 task/hó, kétlépéses Zapek, 1 felhasználó

Zapier Professional

19,99 dollártól/hó havi számlázással, évesen 33% kedvezmény

kb. 6 400 Ft/hó

750 task/hó, több lépéses Zapek, prémium appok, webhookok

Zapier Team

69 dollártól/hó havi számlázással

kb. 22 080 Ft/hó

1 500 task/hó, 25 felhasználó, megosztott Zapek és kapcsolatok, SAML SSO

Zapier Agents Pro

33,33 dollár/hó éves számlázással (400 dollár/év)

kb. 10 670 Ft/hó

1 500 ügynöki aktivitás/hó (az ingyenes szint 400)

Make Free

0 dollár

0 Ft

1 000 kredit/hó, 2 aktív forgatókönyv, 15 perces minimális időköz

Make Core

12 dollártól/hó

kb. 3 840 Ft/hó

10 000 kredit/hó, korlátlan forgatókönyv, 1 perces időköz

Make Pro

21 dollártól/hó

kb. 6 720 Ft/hó

10 000 kredit/hó, prioritásos futtatás, teljes szöveges naplókeresés

Make Teams

38 dollártól/hó

kb. 12 160 Ft/hó

10 000 kredit/hó, csapatok és szerepkörök

n8n Cloud Starter

20 euró/hó éves számlázással

kb. 7 280 Ft/hó

2 500 futtatás/hó, 5 párhuzamos futtatás, korlátlan felhasználó

n8n Cloud Pro

50 euró/hó éves számlázással

kb. 18 200 Ft/hó

10 000 futtatás/hó, 20 párhuzamos futtatás, adminszerepek, előzmények

n8n Business

667 euró/hó éves számlázással

kb. 242 800 Ft/hó

40 000 futtatás/hó, SSO, Git-verziókezelés, környezetek, saját szerveren is

n8n Community

ingyenes licenc

0 Ft + szerver és üzemeltetés

saját szerveres futtatás, futtatásalapú díj nélkül

A táblázat csak a belépő szinteket mutatja. A Zapier árlapján egy csúszkával havi 2 millió taskig lehet feljebb lépni, a Make kreditcsomagjai szintén bővíthetők, az n8n Business csomagjánál pedig az árlap szerint minden további 300 000 futtatás 4 000 euróba kerül.

Task, kredit vagy futtatás: mi számít egy egységnek?

Az n8n vagy Zapier vita az árlapok alapján könnyen a havidíjra szűkül, pedig a valódi különbség az elszámolási egységben rejlik. A Zapier árlapja szerint task akkor keletkezik, amikor egy Zap sikeresen adatot mozgat vagy elvégez egy műveletet, a trigger és az adatellenőrzés viszont nem számít bele, bár egyes alkalmazások vagy műveletek egynél több taskot is fogyaszthatnak. A Make-nél minden modulművelet egy kredit, a Make saját AI-szolgáltatását (Make AI Provider) használó funkciók pedig további krediteket vihetnek el. Az n8n elszámolása a legegyszerűbb: az árlap szerint egy futtatás a teljes munkafolyamat egyszeri lefutása, függetlenül attól, hány lépésből áll és mennyi adatot dolgoz fel.

Vegyünk egy hatlépéses folyamatot, amely egy triggerből és öt műveletből áll. Egyszeri lefutása a Zapierben 5 task, a Make-ben nagyjából 6 kredit, az n8n-ben 1 futtatás. A különbség akkor nő igazán nagyra, ha a folyamatban ciklus is van: ha egy megrendelés 20 tételét egyenként kell feldolgozni, a Zapierben és a Make-ben a cikluson belüli minden lépés minden tételnél külön egységnek számít, az n8n-ben viszont az egész továbbra is egyetlen futtatás marad.

Az n8n licence: mit enged a fair-code?

A Sustainable Use License korlátozó része saját fordításunkban így szól: „A szoftvert kizárólag saját belső üzleti célra, illetve nem kereskedelmi vagy személyes célra használhatod vagy módosíthatod. A szoftvert csak akkor terjesztheted vagy adhatod át másoknak, ha ezt ingyenesen és nem kereskedelmi célból teszed.” A licenc azt is rögzíti, hogy a fájl- vagy könyvtárnevükben „.ee” jelölést viselő forrásfájlokra nem ez a licenc vonatkozik, azok használatához érvényes n8n Enterprise licenc kell.

Egy KKV, amely saját n8n-példányon automatizálja a számlázását, az ügyfélkezelését és a marketingfolyamatait, a licenc szerint belső üzleti célra használja a szoftvert, ez tehát rendben van. Más a helyzet, ha valaki az n8n-t fizetős szolgáltatásként kínálná a saját ügyfeleinek, például saját márkanév alatt üzemeltetett automatizációs platformként, vagy beépítené egy eladott termékébe. Ilyenkor a licencszöveg alapján érdemes még az üzleti modell kialakítása előtt egyeztetni az n8n-nel a kereskedelmi licencről.

A licencnek van egy kevésbé ismert gyakorlati következménye is. A nagyobb cégeknek fontos funkciók, így az egyszeri bejelentkezés (SSO), a Git-alapú verziókezelés és a külön fejlesztői és éles környezetek az árlap szerint a Business és az Enterprise csomagok részei, ezért saját szerveren is csak ezekkel a licencekkel érhetők el. A Zapier és a Make ezzel szemben zárt, bérelt felhőszolgáltatás, amelynél licencdilemma nincs, a folyamataidat viszont akkor sem viheted át egy saját szerverre, ha egyszer kinövöd az árazást.

Mennyibe kerül ugyanaz a folyamat a három platformon?

Kis volumenű, néhány lépéses folyamatnál a három platform havidíja hasonló nagyságrendű, sőt a Make ingyenes szintje is elég lehet. Minél több a lépés és a futtatás, annál inkább nyer az n8n futtatásalapú elszámolása, mert ott egy húszlépéses folyamat is egyetlen futtatásnak számít, míg a Zapierben és a Make-ben minden lépés külön egység.

Az alábbi három példa képzeletbeli, a számok saját becslésünk a hivatalos árlapok alapján. A Make-nél a triggermodult is egy kreditnek vettük, a Zapiernél a trigger nem számít. Egyik számítás sem tartalmazza az AI-modellek tokendíját, amely mindhárom platformon külön tétel.

A táblázat oldalra húzható ↔

Forgatókönyv (becslés)

Zapier

Make

n8n

Kicsi: 150 ajánlatkérés/hó, trigger + 4 művelet

600 task: Professional, kb. 6 400 Ft/hó

kb. 750 kredit: Free, 0 Ft (ha elég 2 aktív forgatókönyv)

150 futtatás: Cloud Starter, kb. 7 280 Ft/hó

Közepes: 1 800 rendelés/hó, trigger + 4 művelet

7 200 task: a 750-es belépő szintnél magasabb Professional-szint

kb. 9 000 kredit: Core, kb. 3 840 Ft/hó

1 800 futtatás: Cloud Starter, kb. 7 280 Ft/hó

Nagy: 30 000 futtatás/hó, átlagosan trigger + 7 művelet

kb. 210 000 task: magas Professional- vagy Team-szint

kb. 240 000 kredit: magas kreditszint vagy Enterprise

30 000 futtatás: Business (kb. 242 800 Ft/hó) vagy saját szerver

Kicsi: egy fordítóiroda ajánlatkérései

Tegyük fel, hogy egy képzeletbeli 8 fős szegedi fordítóiroda havonta 150 ajánlatkérést kap a weboldalán. A folyamat rögzíti az adatokat a CRM-ben, visszaigazoló levelet küld, értesíti a projektmenedzsert a csapat üzenőfelületén és beír egy sort a közös táblázatba. A Zapierben ez havi 600 task, ami belefér a Professional csomag 750-es keretébe, az ingyenes szint viszont a kétlépéses korlát miatt nem elég. A Make-ben nagyjából 750 kredit, vagyis akár az ingyenes csomag is elbírja, ha az iroda beéri két aktív forgatókönyvvel és azzal, hogy a Make legfeljebb 15 percenként néz rá az új kérésekre. Az n8n-ben 150 futtatás, ami a Cloud Starter 2 500-as keretének töredéke. Ilyen méretnél a platformdíj szinte mellékes, sokkal többet számít, ki és mennyi idő alatt építi meg a folyamatot.

Közepes: egy webshop rendelései

Vegyünk egy képzeletbeli debreceni webshopot, amely havonta 1 800 rendelést dolgoz fel egy ötlépéses folyamattal (trigger és négy művelet). Az n8n-ben ez 1 800 futtatás, ami kényelmesen elfér a Starter csomagban. A Make-ben nagyjából 9 000 kredit, ami még belefér a Core csomag 10 000-es keretébe, egy tízszázalékos forgalomnövekedés vagy egy hatodik lépés azonban már túllöki rajta. A Zapierben 7 200 task keletkezik, amihez a 750 taskos belépő szint messze kevés, ezért az árlap csúszkáján egy jóval magasabb szintet kell választani. Az n8n Starter egy apró csapdát is rejt: az 5 párhuzamos futtatás egy akciós napon, amikor percenként tucatnyi rendelés érkezik, sorban állást okozhat, ezért egy kampányidőszakban a Pro csomag 20 párhuzamos futtatása biztonságosabb.

Nagy: egy logisztikai cég teljes háttérirodája

Tegyük fel, hogy egy képzeletbeli 40 fős győri logisztikai cég 25 automatizált folyamattal dolgozik, amelyek együtt havonta 30 000-szer futnak le, átlagosan nyolc lépéssel. A Zapierben ez nagyjából 210 000 task, a Make-ben 240 000 kredit, mindkettő a felső árkategóriába tartozik. Az n8n-ben 30 000 futtatás, ami túllépi a Pro csomag 10 000-es keretét, így a felhőben a Business csomag jön szóba havi 667 euróért (kb. 242 800 Ft), vagy a saját szerveres Community kiadás, amelynél futtatásalapú díj egyáltalán nincs. Ebben a méretben már nem a havidíj a döntő kérdés, hanem az, hogy van-e a cégnek belső vagy külső szakembere, aki egy saját szervert felelősen üzemeltet.

n8n vagy Zapier, esetleg Make? Melyik automatizációs platform kinek való 2026 őszén? – A saját szerveres n8n valódi költsége

A saját szerveres n8n valódi költsége

A saját szerveren futó n8n Community kiadásnál a licenc ingyenes, a havi számlát viszont a szerver, a frissítések, a mentések és a felügyelet adja. Ezek közül a legnagyobb tétel általában nem a gép bérleti díja, hanem az a munkaidő, amelyet valakinek rendszeresen rá kell fordítania.

Az önhosztolás (self-hosting) azt jelenti, hogy a szoftvert nem a gyártó felhőjében béreled, hanem a saját vagy egy általad bérelt szerveren futtatod, így az üzemeltetés is a te felelősséged lesz. Egy éles n8n-példányhoz jellemzően a következők tartoznak:

  • Szerver és alapinfrastruktúra: egy virtuális gép, konténeres telepítés (Docker), PostgreSQL-adatbázis, saját domain és HTTPS-tanúsítvány, hogy a webhookok biztonságosan elérhetők legyenek.
  • Rendszeres frissítés: a Releasebot összesítése szerint az n8n 2.37.0-s verziója augusztus 25-én, a 2.39.0 szeptember 8-án, a 2.40.0 pedig szeptember 15-én jelent meg, vagyis három hét alatt három új verzió érkezett, köztük a titkok kitakarását szigorító javítással.
  • Mentés: az adatbázis mellett az n8n titkosítási kulcsát is menteni kell, mert enélkül a tárolt hitelesítő adatok egy visszaállítás után használhatatlanok.
  • Felügyelet és skálázás: valakinek észre kell vennie, ha megtelt a lemez vagy elakadt egy folyamat, nagy terhelésnél pedig a queue mode (sorkezelő üzemmód) beállítása is szükséges lehet.
  • Biztonság: a szerver védelme is rád hárul, ami nem elméleti kérdés, hiszen szeptember 7-én a LiteLLM nevű AI-átjáró MCP-hitelesítésében aktívan kihasznált bejelentkezés-megkerülési hibát jeleztek, amelyen keresztül a csatolt eszközök is elérhetővé váltak.

Egy számolópélda kedvéért tegyük fel, hogy a virtuális szerver havi 8 000 Ft-ba kerül (a valós ár a szolgáltatótól és a mérettől függően ennél kevesebb vagy több is lehet), a frissítésre, a mentések ellenőrzésére és az apróbb hibaelhárításra pedig havonta három órát szán egy külső szakember, óránként 10 000 Ft-ért. Ez együtt havi 38 000 Ft, ami nagyjából 104 euró. Ehhez képest az n8n Cloud Pro havi kb. 18 200 Ft-ért 10 000 futtatást ad üzemeltetési gond nélkül, a Business csomag viszont már havi kb. 242 800 Ft.

A számításból két tanulság következik. Havi néhány ezer futtatásig a felhős n8n szinte mindig olcsóbb a saját szervernél, ha a munkaidőt is beszámítod, kivéve, ha a cégnek eleve van rendszergazdája, aki a meglévő gépei mellett ezt is elviszi. Havi több tízezer futtatásnál viszont a saját szerver a példánkban nagyjából a hatodába kerül a Business csomagnak, igaz, a Business olyan szolgáltatásokat is tartalmaz (SSO, Git-verziókezelés, külön környezetek), amelyekre egy 40 fős cégnek nem feltétlenül van szüksége. Az önhosztolás mellett ráadásul gyakran nem is a pénz a fő érv, hanem az adatok helye, erről az adatvédelmi részben lesz szó.

AI-ügynökök mindhárom platformon: mi a különbség?

Mindhárom platform kínál AI-ügynököt, de másképp. A Zapier Agents külön termék, amelyet természetes nyelvű leírással tanítasz be, a Make ügynökei a forgatókönyv-vásznon, valós idejű érvelési panellel dolgoznak, az n8n pedig AI Agent node-ot ad, amelyhez szabadon választott modellt, memóriát, eszközöket és emberi jóváhagyást köthetsz.

Az AI-ügynök olyan program, amely egy nagy nyelvi modell segítségével maga dönti el, melyik eszközt hívja meg és milyen sorrendben, hogy elérjen egy kijelölt célt. A klasszikus automatizmusban minden lépést előre te rögzítesz, az ügynöknél viszont csak a célt, az eszközöket és a szabályokat adod meg, az útvonalat a modell választja. Ettől lesz rugalmasabb, ugyanakkor ettől lesz kiszámíthatatlanabb is.

Zapier Agents és Zapier MCP

A Zapier útmutatója (utolsó frissítés: 2025. november) szerint a Zapier Agents ügynökét természetes nyelven írod le, a rendszer pedig segít pontosítani az utasításokat. Az ügynök indulhat kérésre, ütemezetten, egy Zapből vagy egy alkalmazásbeli eseményre, hozzáférhet élő adatforrásokhoz (Google Drive, Notion, Airtable, Zapier Tables), kereshet a weben, a Chrome-bővítménnyel pedig böngészés közben is elérhető. Kritikus műveletek, például e-mail-küldés vagy CRM-mező módosítása előtt jóváhagyást kérhet, a tevékenységnaplóban pedig külön lista mutatja az emberi döntésre váró feladatokat. Az árlap szerint az Agents ingyenes szintje havi 400 aktivitást ad, a Pro szint pedig éves számlázással 400 dollárért, vagyis havi 33,33 dollárért (kb. 10 670 Ft) havi 1 500 aktivitást.

Az MCP (Model Context Protocol) az AI-modellek és a külső eszközök összekapcsolásának nyílt szabványa. A Zapier MCP ezen keresztül köti össze a Claude-ot, a ChatGPT-t, a Cursort és más AI-eszközöket a Zapier 9 000-nél több alkalmazásának 30 000-nél több műveletével. A Zapier szerint ez minden csomagban elérhető külön díj nélkül, de minden MCP-eszközhívás két taskot von le a Zapek közös keretéből, ami egy szorgalmas AI-asszisztensnél hamar összeadódik.

Make AI Agents

A Make 2026. február 11-én jelentette be új generációs AI-ügynökeit, amelyeket a cég szerint ugyanazon a vásznon lehet megépíteni, futtatni és hibakeresni, mint a forgatókönyveket. A legfontosabb újdonság az érvelési panel (Reasoning Panel), amely valós időben mutatja, hogyan gondolkodik az ügynök, milyen eszközöket hív meg és miért. Az ügynök a vásznon belüli csevegőablakban tesztelhető, szöveg mellett PDF-eket, képeket és CSV-fájlokat is feldolgoz és előállít, a kész ügynökök pedig egy új ügynökkönyvtárral együtt megoszthatók a csapatok között. A Make szavaival (saját fordításunkban) olyan AI-t kínál, amely „látható, érthető és megbízható, valódi munkafolyamatokra tervezve, nem fekete dobozként”. Az árlap szerint a Make AI Provider használata a szokásos modulkrediteken felül további krediteket is fogyaszthat.

n8n AI Agent node

Az n8n-ben az ügynök egy node a munkafolyamatban. A viselkedését rendszerprompttal határozod meg, a nyelvi modell és a vektoradatbázis az n8n szerint szabadon választható, az eszközei pedig bármelyik meglévő node vagy egy HTTP-kérés lehetnek. Az n8n által felsorolt képességek között szerepel a memória, a dokumentumokra épülő RAG-chatbot (retrieval-augmented generation, vagyis a saját dokumentumaidból válaszoló csevegő), a több ügynök összehangolása, az emberi jóváhagyási lépés, a folyamatok minőségét mérő Evaluations és az MCP-szerver, amellyel az n8n-munkafolyamatok más AI-rendszerekből is meghívhatók.

A nyár végi és szeptemberi kiadások ezt tovább csiszolták. A 2.37.0-ban az Anthropic node alapértelmezett modellje a Claude Sonnet 5 lett, a 2.39.0 az ügynöki munkafolyamat-eszközök hibakezelését javította, a 2.40.0 pedig megőrzi az Anthropic-modellek gondolkodási blokkjait az eszközhívások között, emellett javít az MCP hibakezelésén. Az n8n-ügynök legnagyobb előnye a modellfüggetlenség: ugyanaz a folyamat futhat egy felhős modellel vagy egy saját szerveren futó nyílt modellel, utóbbi esetben pedig az ügyféladat el sem hagyja a céget.

A táblázat oldalra húzható ↔

Szempont

Zapier Agents

Make AI Agents

n8n AI Agent node

Építés módja

természetes nyelvű leírás, külön felületen

a forgatókönyv-vásznon, a modulok között

node a munkafolyamatban, rendszerprompttal

Átláthatóság

tevékenységnapló, emberi döntésre váró lista

valós idejű érvelési panel

lépésenkénti napló, Evaluations

Adatok és fájlok

élő adatforrások, webes keresés

PDF, kép és CSV feldolgozása

vektoradatbázis, RAG, bármely node

MCP

Zapier MCP: 30 000+ művelet, hívásonként 2 task

Make MCP Server

n8n MCP-szerver

Elszámolás

aktivitás, külön Agents-csomag

kredit, a Make AI Provider többletkredittel

futtatás, a modell díja külön a szolgáltatónál

Akármelyik platformot választod, az ügynököt érdemes rövid pórázon tartani. Az Artificial Analysis és a Zapier 2026. július 6-án közzétett AutomationBench-AA mérése 657 üzleti feladaton, 40 szimulált SaaS-rendszerben tesztelte a modelleket, a legjobb (az akkori Claude Fable 5) mégis csak a feladatok 48,6%-át oldotta meg. Üzleti szabályt minden modell megszegett, feladatonként 0,46 és 1,26 közötti gyakorisággal, a pénzügyi folyamatokban pedig a sikerarány feleakkora volt, mint az ügyfélszolgálati és operációs feladatoknál. Egy KKV-nak ebből az következik, hogy pénzmozgást, számlázást vagy ügyfélnek kimenő levelet érintő ügynöki lépés elé mindig emberi jóváhagyás kell, amit a Zapier és az n8n beépített funkcióként kínál.

n8n vagy Zapier, esetleg Make? Melyik automatizációs platform kinek való 2026 őszén? – Mit változtat az OpenAI Agents API a platformok árazásán?

Mit változtat az OpenAI Agents API a platformok árazásán?

Az OpenAI szeptember 10-én bétában indított Agents API-ja az ügynökök irányításáért nem kér külön díjat, ezért az ügynök puszta futtatása egyre kevésbé lehet a platformok fő bevételi forrása. Triggereket, kész csatlakozókat, OAuth-kezelést és részletes naplózást viszont nem ad, így egy KKV-nál inkább kiegészíti a platformokat, mint kiváltja őket.

Az AgentStack elemzése szerint az Agents API-ban a munkamenet-kezelés, a kontextustömörítés és az alügynökök ingyenesek, a díj a használatból jön össze: a webkeresés 1 000 hívásonként 10 dollár plusz a tokenek, a fájlkeresés 1 000 hívásonként 2,50 dollár, a kódfuttatás munkamenetenként 0,03 és 1,92 dollár között mozog. Ugyanez az elemzés kiszámolta, hogy egy óránként tíz keresést futtató ügynök egy hét alatt eléri az n8n Starter csomag havidíját. Az elemzés hiánylistáján a triggerek és a csatlakozók mellett a költségek átláthatósága is szerepel, vagyis pontosan az, amiért a Zapiernek, a Make-nek és az n8n-nek fizetni szoktunk.

A mi olvasatunk szerint ez két irányba tolja a platformok árazását. Egyrészt az „ügynök mint szolgáltatás” önmagában nehezebben adható el drágán, ha a modellgyártó ingyen adja az irányítást, másrészt a platformok értéke még inkább a körítésbe helyeződik át: a triggerekbe, a több ezer kész csatlakozóba, a jogosultságkezelésbe és a naplózásba. Aki most választ platformot, annak ezekre a képességekre érdemes figyelnie, nem arra, melyik felület mutat látványosabb ügynököt. Nagyobb, ügynökre épülő fejlesztést pedig célszerű a szeptember 29-i OpenAI DevDay utánra időzíteni, mert az Agents API még béta, a működése és az ára is változhat.

Adatvédelem: hol futnak az adataid?

A Zapier az adatokat az Egyesült Államokban, AWS-szervereken tárolja és EU-s adattárolást nem kínál, a Make az árlapja szerint európai és észak-amerikai AWS-infrastruktúrán fut, az n8n Cloud az EU-ban, Frankfurtban tárol, a saját szerveres n8n pedig ott fut, ahol te üzemelteted, akár egy hazai adatközpontban.

A Zapier adatvédelmi összefoglalója egyértelmű: az ügyfelek személyes adatait és a nevükben feldolgozott adatokat az Egyesült Államokban található AWS-szervereken tárolja, az EU-s adattárolást pedig kifejezetten nem támogatja. A jogi hátteret az Európai Unió és az USA közötti adatvédelmi keretrendszerben (EU-US Data Privacy Framework) vállalt tanúsítás és az adatfeldolgozói szerződésébe (DPA) foglalt általános szerződési feltételek (Standard Contractual Clauses) adják, a Zapier emellett SOC 2 Type 2 és SOC 3 auditjelentéssel is rendelkezik. Fontos részlet, hogy a Zapier más cégek adatfeldolgozói szerződését nem írja alá, a sajátját tartja elegendőnek, a Zap-előzményeket pedig legalább 29, legfeljebb 69 napig őrzi.

A Make árlapja szerint minden csomag AWS-infrastruktúrán fut, európai vagy észak-amerikai régióban. Egy magyar cégnek az EU-s régió a kézenfekvő választás, ezért a regisztrációnál érdemes ellenőrizni, hogy a szervezeted valóban ott jön-e létre. Az n8n árlapja szerint a felhős csomagokban az adatokat az EU-ban, Frankfurtban található szervereken tárolják. A saját szerveres változatnál a helyszínt te választod meg, ami az egészségügyi, pénzügyi vagy HR-adatokkal dolgozó cégeknek komoly érv lehet.

A táblázat oldalra húzható ↔

Kérdés

Zapier

Make

n8n Cloud

n8n saját szerveren

Hol tárolódnak az adatok?

USA, AWS

AWS, EU vagy Észak-Amerika

EU, Frankfurt

ahol te üzemelteted

Választható EU-s tárolás?

nem

igen, EU-s régió

alapértelmezett

igen, bármely helyszín

Ki frissít és ki ment?

a Zapier

a Make

az n8n

te vagy a partnered

Mire figyelj?

adattovábbítás az USA-ba, 29–69 napos előzménymegőrzés

a regisztrációkor választott régió

az AI-modellhívások útja

frissítések, mentés, hozzáférések

Van egy gyakran elfelejtett csavar is, mert a platform helye csak a történet egyik fele. Ha a munkafolyamat egy AI-modellt hív meg, a modellnek átadott szöveg a modell szolgáltatójához kerül, akár Frankfurtban, akár a saját szervereden fut az n8n. Az adatok útja tehát csak akkor marad teljesen a cégen belül, ha saját szerveren futó nyílt modellt használsz, minden más esetben a modellszolgáltató adatfeldolgozói feltételeit is végig kell nézni.

A GDPR szempontjából a felhős platform adatfeldolgozó, amely a te megbízásodból kezel személyes adatot. Ehhez adatfeldolgozói szerződés, az adatkezelési nyilvántartás és a tájékoztató frissítése, harmadik országba irányuló továbbításnál pedig megfelelő garancia kell. A saját szerveres n8n-nél a munkafolyamatok adatai a te szervereden maradnak, cserébe az üzemeltetés biztonságáért te vagy a megbízott partnered felel. A legolcsóbb védelem mindkét esetben az adatminimalizálás, vagyis az, hogy a folyamat csak azokat a mezőket vigye tovább, amelyekre a következő lépésnek valóban szüksége van. Ha pedig az automatizmus vagy az ügynök közvetlenül ügyfelekkel kommunikál, az Európai Unió mesterségesintelligencia-rendeletének (EU AI Act) 50. cikke szerint 2026. augusztus 2. óta jelezni kell, hogy a felhasználó AI-rendszerrel beszél. Kétes esetben a NAIH útmutatói vagy egy adatvédelmi szakember segít eligazodni.

n8n vagy Zapier, esetleg Make? Melyik automatizációs platform kinek való 2026 őszén? – Kinek ideális a Zapier, a Make és az n8n?

Kinek ideális a Zapier, a Make és az n8n?

A Zapier annak ideális, akinek nincs fejlesztője, sok nemzetközi SaaS-eszközt használ és gyorsan akar működő eredményt. A Make a vizuálisan gondolkodó, költségtudatos csapatoknak való, amelyeknek összetett elágazások kellenek. Az n8n azoknak szól, akiknek van fejlesztői háttere, nagy a volumene vagy szigorúak az adatvédelmi igényei.

Mikor a Zapier?

A Zapier akkor jó választás, ha a céged jellemzően felhőalapú, nemzetközi eszközökkel dolgozik, a folyamatokat egy marketinges vagy irodavezető építi és tartja karban, a volumen pedig havi néhány ezer task alatt marad. Ilyenkor a magasabb havidíj bőven megtérül abban, hogy nem kell fejlesztőt fizetni, egy új folyamat pedig akár egy délután alatt működésbe állhat. Kevésbé ideális, ha havi több tízezer műveletről van szó, ha szerződéses vagy jogszabályi okból az adatoknak az EU-ban kell maradniuk, vagy ha olyan hazai rendszert kell bekötni, amelyhez nincs kész csatlakozó.

Mikor a Make?

A Make ott erős, ahol a folyamat nem egyenes vonal, például ha egy rendelést országtól, összegtől vagy termékkategóriától függően más-más ágon kell továbbvinni, a tételeket pedig szét kell szedni és újra összesíteni. A belépő ár alacsony, az EU-s régió elérhető, a vizuális vászon pedig egy nem fejlesztő, de technikai érzékű kollégának is kezelhető. A korlátját a kreditalapú elszámolás jelenti: a ciklusokkal teli, nagy volumenű forgatókönyvek kreditfogyasztása gyorsan nő, saját szerverre költözni pedig nem lehet.

Mikor az n8n?

Az n8n akkor hozza a legtöbbet, ha van a cégnél vagy a cég mellett fejlesztő, a volumen nagy vagy gyorsan nő, érzékeny adatokkal dolgozol, illetve AI-ügynököt szeretnél saját vagy szabadon választott modellel futtatni. A futtatásalapú elszámolás és a saját szerveres lehetőség nagy méretben nehezen verhető. Kevésbé ideális egy fejlesztő nélküli kis csapatnak, amely soha nem fog ötnél több egyszerű folyamatot építeni, mert nekik a Zapier vagy a Make tanulási ideje rövidebb.

Ajánlásunk cégméret és folyamatszám szerint

Az alábbi táblázat az n8n vagy Zapier, esetleg Make kérdésre ad ökölszabályt, nem kőbe vésett ítéletet, mert a cégméret mellett a folyamatok száma, a havi futtatások volumene és a belső szakértelem legalább annyira számít.

A táblázat oldalra húzható ↔

Cégméret és helyzet

Folyamatok és volumen

Javasolt platform

Miért?

1–5 fő, nincs fejlesztő

legfeljebb 5 egyszerű folyamat, havi pár száz futtatás

Make Free vagy Core, Zapier Professional

gyors indulás, alacsony havidíj

5–15 fő, marketinges vagy irodavezető építi

5–15 folyamat, elágazásokkal

Make Core vagy Pro

vizuális logika, kedvező kreditár, EU-s régió

5–15 fő, sok nemzetközi SaaS, gyors eredmény kell

5–15 egyszerű folyamat

Zapier Professional vagy Team

a legtöbb kész csatlakozó, fejlesztő nélkül

15–50 fő, van belső IT-s vagy külső partner

10–30 folyamat, havi több ezer futtatás

n8n Cloud Pro vagy saját szerver

futtatásalapú ár, kódlépések, ügynökök

15–50 fő, érzékeny adatok (egészségügy, pénzügy, HR)

bármennyi

n8n saját szerveren vagy n8n Cloud (EU)

az adatok helye kontrollálható

50–200 fő, több csapat

30+ folyamat, havi több tízezer futtatás

n8n Business vagy Enterprise, illetve a Zapier és a Make Enterprise-szintje

SSO, jogosultságkezelés, auditnapló

A táblázathoz két megjegyzés tartozik. A vegyes felállás teljesen legitim: jól működhet, ha a marketingcsapat a gyors kísérleteit Zapierben vagy Make-ben rakja össze, a cég kritikus, nagy volumenű folyamatai (rendelés, számlázás, ügyfélszolgálat) viszont egy központi n8n-példányon futnak. Ilyenkor arra kell figyelni, hogy minden folyamatnak legyen gazdája és dokumentációja, különben két év múlva senki sem fogja tudni, melyik platform küldte ki azt a furcsa levelet az ügyfélnek. A másik megjegyzés, hogy ne a mai, hanem a 12 hónap múlva várható volumenre válassz, mert egy platformváltás gyakorlatilag az összes folyamat újraépítését jelenti.

n8n vagy Zapier, esetleg Make? Melyik automatizációs platform kinek való 2026 őszén? – Hogyan válassz automatizációs platformot lépésről lépésre?

Hogyan válassz automatizációs platformot lépésről lépésre?

A legbiztosabb módszer, ha előbb felméred a folyamataidat és a volumenüket, utána a csatlakozókat és az adatvédelmi igényeket, végül két hétig ugyanazt a mintafolyamatot két platformon is kipróbálod az ingyenes vagy belépő szinten. Így a döntés a saját mért számaidon alapul, nem a termékoldalak ígéretein.

  • Írd össze a folyamatokat. Listázd, milyen ismétlődő feladatokat végez ma kézzel a csapatod, például az ajánlatkérések rögzítését, a számlák továbbítását vagy a rendelések visszaigazolását, majd jelöld meg, melyik viszi el a legtöbb időt.
  • Számold meg a lépéseket és a volument. Folyamatonként becsüld meg a havi futtatásszámot és a lépések számát, majd a fenti módszerrel számold át taskra, kreditre és futtatásra, a ciklusokat tételszámmal együtt.
  • Ellenőrizd a csatlakozókat. Nézd meg mindhárom platform integrációs listáján, van-e kész csatlakozó a saját rendszereidhez, például a számlázó- vagy webshopmotorodhoz. Ha nincs, derítsd ki, van-e dokumentált API vagy webhook, mert akkor HTTP-kéréssel is beköthető.
  • Sorold be az adatokat. Döntsd el, milyen személyes vagy üzleti titoknak minősülő adat halad át a folyamatokon. Ebből következik, hogy elfogadható-e az USA-beli tárolás, vagy EU-s, esetleg saját szerveres futtatás kell.
  • Tisztázd, ki építi és ki tartja karban. Ha nincs fejlesztő és nem is lesz, a Zapier vagy a Make felé billen a mérleg, ha viszont van belső vagy külső szakember, az n8n is reális opció.
  • Tesztelj két hétig két platformon. Ugyanazt a mintafolyamatot építsd meg a két legesélyesebb jelöltben az ingyenes vagy belépő szinten, közben pedig mérd az építési időt, a hibák számát és a task-, kredit- vagy futtatásfogyasztást.
  • Számold ki a 12 hónapos teljes költséget. A havidíj mellé tedd oda az építés és a karbantartás munkaidejét, az AI-tokenek díját és a várható volumennövekedést.
  • Dokumentálj és jelölj ki gazdát. Minden folyamatnak legyen felelőse, rövid leírása és hibaértesítése, mielőtt élesbe megy, hogy egy kolléga szabadsága alatt se álljon meg semmi.

Gyakori buktatók platformválasztáskor és váltáskor

Tapasztalatunk szerint a csalódások többsége nem a platformok képességeiből, hanem néhány előre látható félreértésből fakad, amelyeket egy óra tervezéssel meg lehet előzni.

  • Ciklusok és taskinfláció: egy tételenként feldolgozott rendelés a Zapierben és a Make-ben tételenként fogyaszt, ezért a költségszámítást mindig a valós tételszámmal végezd, ne a rendelések számával.
  • Az ingyenes szint korlátai: a Zapier Free csak kétlépéses Zapeket enged, a Make Free két aktív forgatókönyvet és 15 perces minimális időközt, ami egy ügyfélnek azonnal válaszoló folyamathoz kevés.
  • Közös hozzáférések: a Zapierben a megosztott alkalmazáskapcsolatok és a SAML SSO a Team csomagtól érhetők el, az n8n-ben pedig a 2.37.0-s verzió óta az adminisztrátor példányszinten kezelheti a hitelesítő adatokat, ami több munkatársas cégnél sokat számít.
  • Licencfélreértés: az n8n ingyenes Community kiadása belső üzleti használatra szól, ügyfeleknek nyújtott fizetős szolgáltatáshoz a licencet előre tisztázni kell.
  • Láthatatlan AI-költség: a modellek tokendíja a platformdíjon felül jelentkezik, a Zapier MCP-hívások pedig hívásonként két taskot visznek el, ezért az AI-t használó folyamatokra külön költségkeretet és riasztást érdemes beállítani.
  • A váltás valódi ára: a három platform saját formátumban tárolja a folyamatokat, ezért egy költözés gyakorlatilag újraépítést jelent, új webhookcímekkel és újra engedélyezett kapcsolatokkal. Ha mégis váltasz, a régi és az új folyamat fusson párhuzamosan néhány hétig, a régit pedig csak az eredmények egyezése után kapcsold le.

Gyakori kérdések

n8n vagy Zapier: melyik az olcsóbb?

Kis volumennél a különbség elhanyagolható, hiszen a 2026. szeptember 22-i árlapok szerint a Zapier Professional havi 19,99 dollártól (kb. 6 400 Ft), az n8n Cloud Starter éves számlázással havi 20 eurótól (kb. 7 280 Ft) indul. Nagy volumennél viszont az n8n jellemzően olcsóbb, mert nála a teljes munkafolyamat egy futtatásnak számít, míg a Zapier minden sikeres műveletet külön taskként számol el. Egy havi 1 800 rendeléses, ötlépéses folyamat az n8n-ben 1 800 futtatás, a Zapierben 7 200 task, ami már jóval a belépő szint fölött van.

Tényleg ingyenes a saját szerveren futó n8n?

A licenc ingyenes, a működtetés viszont nem. A saját szerveres Community kiadáshoz szerver, adatbázis, HTTPS, rendszeres frissítés, mentés és felügyelet kell, amelyek közül általában a munkaidő a legnagyobb tétel. Egy feltételezett példában havi 8 000 Ft-os szerverrel és havi három óra, óránként 10 000 Ft-os karbantartással a teljes költség havi 38 000 Ft körül alakul. Ez kis volumennél drágább az n8n Cloud Starter vagy Pro csomagjánál, havi több tízezer futtatásnál viszont töredéke a felhős Business csomag havi kb. 242 800 Ft-os árának.

Használhatja egy ügynökség az n8n ingyenes kiadását az ügyfeleinek?

Az n8n Sustainable Use License szerint a szoftver saját belső üzleti célra, illetve nem kereskedelmi vagy személyes célra használható, másoknak pedig csak ingyenesen és nem kereskedelmi célból adható át. Ha egy ügynökség az ügyfél saját n8n-példányán épít folyamatokat, az a licenc szövege alapján az ügyfél belső használatának tűnik. Ha viszont az ügynökség saját márkanév alatt, fizetős szolgáltatásként üzemeltetné az n8n-t több ügyfélnek, vagy egy eladott termékbe építené be, a licencet még az indulás előtt tisztázni kell az n8n-nel.

GDPR szerint használható a Zapier, ha az adatok az USA-ban vannak?

A Zapier saját adatvédelmi összefoglalója szerint az adatokat az Egyesült Államokban, AWS-szervereken tárolja, EU-s adattárolást pedig nem kínál. Az adattovábbítást az EU-US Data Privacy Framework tanúsítással és az adatfeldolgozói szerződésébe foglalt általános szerződési feltételekkel rendezi, emellett SOC 2 Type 2 és SOC 3 auditjelentéssel is rendelkezik. Egy magyar cég számára a használat feltételei így megteremthetők, ha elfogadja a Zapier adatfeldolgozói szerződését, frissíti az adatkezelési nyilvántartását és tájékoztatóját, a folyamatokon pedig csak a feltétlenül szükséges adatokat engedi át.

Melyik platformon a legjobbak az AI-ügynökök?

Egyértelmű győztes nincs, mert a három megközelítés más igényre felel. A Zapier Agents a leggyorsabb út fejlesztő nélkül, természetes nyelvű leírással és jóváhagyási lehetőséggel. A Make új generációs ügynökei a forgatókönyv-vásznon futnak, valós idejű érvelési panellel, ami a hibakeresést könnyíti. Az n8n AI Agent node-ja a legrugalmasabb, mert tetszőleges modell, vektoradatbázis, emberi jóváhagyás és MCP-szerver is társítható hozzá, akár saját szerveren futó nyílt modellel. Pénzügyi vagy ügyfélnek kimenő lépésnél bármelyik platformon kötelező az emberi ellenőrzés.

Kiváltja az OpenAI Agents API a Zapiert, a Make-et vagy az n8n-t?

Rövid távon nem. Az OpenAI szeptember 10-én bétában indított Agents API-ja az ügynökök irányításáért nem kér külön díjat, de az AgentStack elemzése szerint hiányzik belőle a triggerkezelés, a csatlakozókönyvtár, az OAuth, a naplózás és a költségek átláthatósága. Ezeket továbbra is a platformok adják, ezért egy KKV-nál az Agents API legfeljebb kiegészítő építőkocka lehet, amelyet egy n8n-, Make- vagy Zapier-folyamat hív meg. Nagyobb, ügynökre épülő fejlesztés előtt érdemes megvárni a szeptember 29-i OpenAI DevDay bejelentéseit.

Kell programozni tudni az n8n használatához?

Egyszerű folyamatokhoz nem kell, mert az n8n vizuális szerkesztőjében a node-okat programozás nélkül lehet összekötni és beállítani, hasonlóan a Make vásznához. A programozói tudás ott kezd számítani, ahol a folyamat adatátalakítást, kész csatlakozó nélküli API bekötését vagy összetett hibakezelést igényel, ilyenkor a JavaScript- vagy Python-kódlépés és a HTTP Request node sokat segít. A saját szerveres futtatáshoz ezen felül üzemeltetési ismeret is kell (szerver, frissítés, mentés), ezért fejlesztő vagy külső partner nélkül a felhős n8n Cloud a biztonságosabb kezdés.

Miben segít a Convergo?

A Convergo workflow automatizáció szolgáltatásában elsősorban n8n-nel dolgozunk, de ha a te helyzetedben a Zapier vagy a Make a jobb választás, ezt is nyíltan megmondjuk. Az AI-felmérés során összeírjuk a folyamataidat, kiszámoljuk a három platform várható havi költségét, majd kiválasztjuk az első automatizálandó folyamatot. Ha a saját szerveres n8n mellett döntesz, a support, üzemeltetés és tárhely szolgáltatásunkkal a frissítést, a mentést és a felügyeletet is átvesszük, a Support csomag havi 30 000 Ft-ért 3 fejlesztői órát tartalmaz. Adatvédelmi kérdéseknél az IT audit segít feltérképezni, merre járnak az adataid. Az első lépés egy ingyenes egyeztetés, ahol átnézzük a jelenlegi eszközeidet.

Sütik kezelése

A működéshez szükséges sütiket mindig használjuk. A statisztikai és marketing sütiket csak az engedélyeddel aktiváljuk.

A mentés nem sikerült. Kérjük, ellenőrizd a kapcsolatot, és próbáld újra.